seratoninai

Serotonina hormon (nie)szczęścia

Jeśli czytali Państwo już najnowszą pozycję Michael’a Houellebecq’a “Serotonina”, zaproszenie Klubu Dyskusji o Książce do rozmowy poświęconej tytułowi jest dla Państwa. Jeśli nie – to dobra motywacja na noworocznej mapie czytelniczych wyzwań.
Autor od lat króluje na światowych listach bestsellerów, a także okładkach czasopism, nie tylko tych poświęconych literaturze. Za sprawą swoich wypowiedzi i tematów, jakim poświęca swoją twórczość permanentnie wzbudza kontrowersje. Być może dzięki temu we Francji, z której pochodzi, jest najczęściej czytanym autorem. Książki zdecydowanie nie należą do tych, które czyta się z lekkością. Nie chodzi tu bynajmniej o łatwość czytelniczego procesu, a raczej o tematykę powieści. W skrócie można by chyba określić je mianem nieco mrocznych i przygnębiających.
Tytułowi z bliska przyjrzymy się we wtorkowe popołudnie 21 stycznia. Każdy zabrany w dyskusji głos ma znaczenie i realnie kształtuję jej przebieg. Zatem zachęcamy do udziału. Spotkanie o godzinie 18.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content