bajkopomagajkistyczen (1)

Książka + rodzina + zabawa = Klub Książki dla Dzieci i Rodziców „Bajkopomagajki”

Klub Książki dla Dzieci i Rodziców „Bajkopomagajki” nie zwalnia tempa i poziomu pozytywnych wrażeń. Na ostatnim spotkaniu cuda sztuki wydawniczej prezentowała Ewa Jaworska – koordynatorka krajowej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Można było na własne oczy, uszy, dotykiem i węchem przekonać się, że książka ma wiele nieoczekiwanych, zdumiewających i tak! zachwycających form. Doskonale nadaje się nie tylko do czytania, można za jej pośrednictwem podążyć w kierunku inspirujących natchnień i wyczarować nowe sposoby na zabawę. Tak jak uczestnicy spotkania, którzy wspólnie zainscenizowali mały spektakl teatralny na podstawie książki Wandy Chotomskiej „Kabaret na jednej nodze”. Czytelniczych odkryć było więcej. Rodzicom wręczono Złotą Listę Książek polecanych przez Fundację ABCXXI, a dzieci obdarowano zakładkami do książek.
Spotkanie angażowało uczestników, zapraszając do różnych aktywności. Zabawa z chustą animacyjną należała do partnera przedsięwzięcia – Centrum Edukacji Kreatywnej Baza, w osobie Darii Polus.
O tym, że klubowe spotkania w bibliotece to same plusy, nie trzeba przekonywać. Potwierdzenie – frekwencja spotkań.
Na kolejne rodzinne spotkanie zapraszamy 12 lutego (w środę) o godz. 17.00. Uczestnicy będą mogli rozsmakować się we włoskich klimatach – nie tylko w książkowym wydaniu. Zainteresowanych zapraszamy do Filii nr 9 na os. Orła Białego 18 (budynek SP 10).

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content