Pomocna dłoń – spotkania dla seniorów

W zakupach pomagają nam aplikacje, korzystamy z podpowiedzi i słownika programów tekstowych, w które wyposażone są nasze laptopy i komputery, smartwatche potrafią zmierzyć nam ciśnienie i liczą, ile dziś kroków przeszliśmy – nowe technologie na dobre wkroczyły w nasz codzienny żywot.

Nie dla wszystkich są one tak samo przystępne i łatwe w użyciu. Nowe technologie to często wyzwanie, na przykład dla osób starszych. Biorąc pod uwagę tę stronę “technologicznego medalu” zaprosiliśmy seniorów na spotkanie w ramach cyklu “Pomocna dłoń”. Spotkania mają pomóc seniorom w świecie cywilizacyjnych wyzwań.

Podczas spotkania z Arkadiuszem Grześkowiakiem – bibliotecznym informatykiem – pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących głównie telefonów komórkowych i komputerów. Uczestnicy spotkania byli przygotowani – mieli ze sobą listy pytań i wątpliwości i nie wahali się z nich skorzystać. Na wszystkie udzielono wyczerpujących odpowiedzi.

Już zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 14 października o godz. 16.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16. Temat – kondycja i sposoby dbania o zdrowie, o których opowie pani Monika Bartkowiak – instruktorka fitness i terapeutka zajęciowa.

Spotkania realizowane są w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna “Laboratorium słowa 2021” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia Anna Farman