Z LOKOMOTYWĄ (13)

“Pierwsze czytanki – z Lokomotywą Juliana Tuwima”

21 i 22 września w BAZIE – Centrum Edukacji Kreatywnej, wypełniona wierszami Juliana Tuwima i Jana Brzechwy lokomotywa, odjechała w radosną podróż pełną książek, zabierając ze sobą młodych pasażerów wraz z rodzicami i opiekunami.
Spotkanie z wierszami okazało się wyjątkową wycieczką przy wykorzystaniu wyobraźni. Grupa przedszkolaków aktywnie brała udział w rozmaitych zadaniach, poznając przy tym bohaterów wierszy, m.in. stacjach:” Warzywko”, „Charakterki” czy „ZOO”.
Dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi wydaniami „Lokomotywy” Tuwima, które na co dzień można wypożyczyć w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.
Czytane głośno książki podczas spotkania „Pierwsze Czytanki”, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, umożliwiły poznawanie nowych słów i znaczeń w prosty i przyjemny sposób. Tym bardziej, że czytanie było wzbogacone przez zabawy ruchowe i muzyczne. Dzieci miały też możliwość wytworzenia pary z lokomotywy czy uruchomienia pompy wodnej.

Ufff, po takim seansie czytelniczym, już teraz zapraszamy na kolejne: 28 września/ wtorek/ o godz. 10.00 odwiedzimy Dom Pana Kuleczki z grupami przedszkolnymi, a 29 września /środa/o godz. 16.30 wraz z dziećmi i rodzicami. A wszystko to w BAZIE przy ul. Jana Pawła II 5.

Warsztaty Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.