5.10nb(9)

Nocne igraszki w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, czyli tegoroczna edycja Nocy Bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska, wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Jest okazją do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej, a także zaproszenia nowych osób do grona czytelników.
Tegoroczne hasło wydarzenia – „Znajdźmy wspólny język” – zainspirowało Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna do zorganizowania imprezy bawiącej się słowotwórstwem. Zabawę zatytułowano: „Nocne opowieści, że aż strach”. Było więc troszkę mrocznie i bardzo zabawnie. Korzystając z uroków wieczoru, zaproszone dzieci (uczniowie Szkoły Podstawowej klas II – V) mogły zająć się poszukiwaniem duchów w bibliotecznych zakamarkach, zmierzyć się z rolą artysty w teatrzyku cieni, posłuchać opowieści z dreszczykiem, podjąć się przygotowania prywatnej kopii mumii, czy własnego pokojowo nastawionego pupila, jakim może być pajączek.
Do zabawy za pośrednictwem literackich talentów Małgorzaty Strzałkowskiej zapraszał wszystkich Dyrektor Biblioteki – Piotr Wiśniewski. Tego, by upiorny uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, pilnowały Czarownice (bibliotekarki) Ania, Agnieszka, Basia, Ewa i Ulka.
Impreza odbyła się pod auspicjami akcji społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.