Różowa skrzyneczka(1)

„Królestwo dziewczynki”

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej dołączają do ogólnopolskiej akcji „Różowa skrzyneczka”. To oddolna inicjatywa walcząca z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Jej celem jest działanie na rzecz powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.

„Różowe skrzyneczki” znajdą swoje miejsce w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a oraz w siedzibie BAZY przy ul. Jana Pawła II 5.

Można będzie z nich korzystać od 8 marca od godz. 10.00. Dbajmy wspólnie o zawartość skrzyneczek w myśl hasła: „Weź, jeśli potrzebujesz, podziel się, jeśli masz nadmiar.”

Wydarzeniu będzie towarzyszyć prelekcja położnej Małgorzaty Nowak oraz prezentacja książki Iwony Chmielewskiej pt. „Królestwo dziewczynki”. Jest to pełna baśniowych motywów opowieść o dojrzewaniu i budzącej się kobiecości, którą inicjuje ważny moment w życiu każdej dziewczynki – pierwsza miesiączka. Książka została uznana za jedną ze 100 najpiękniejszych książek świata.

Fundacja „Różowa skrzyneczka” zachęca do wspólnego „różowienia świata!”

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content