330547984_1710883445992879_1066977945621877289_n (004)

„Rośniemy razem z książkami” – Małe dziecko w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna

„Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.
Najważniejsze jest, aby rodzice spędzali czas z dziećmi: poza domem w drodze do biblioteki, w bibliotece wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Aby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę, słownictwo i kreatywność.
Rodzice i opiekunowie odwiedzający Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna wspólnie z maluchami, mają okazję przekonać się, że księgozbiór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne działy „Bobas”, „Mądre dziecko”, „Pierwsze Czytanki” powstały specjalnie dla dzieci i rodziców. Każde dziecko w wieku przedszkolnym otrzyma specjalny upominek w ramach akcji Mała Książka -Wielki Człowiek. Zachęca do tego Amelia Czytalska w roli Wednesday.
Warto pamiętać, że MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE.
Chcemy, aby rodzice i dzieci poczuli, że biblioteka to ich miejsce.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content