Kopia FREDRARKI(1)

Fredrarki

Biblioteka literatury dziecięcej pełna jest książek, dzięki którym dzieci zapoznają się z filarami kultury, w której się wychowują. Klasyka ułatwia najmłodszym poruszanie się po symbolach, umożliwia poznanie słów, o których już nikt nie pamięta, zwyczajów, które już przeminęły.

Rok Aleksandra Fredry, związany z jego 230. rocznicą urodzin, jest doskonałą okazją do przypomnienia takich utworów, jak „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Osiołkowi w żłoby dano”, „Sowa”, „Dwa koguty”, „Wieczerza z gwoździa”, „O czterech podróżnych” oraz „Wiatr i noc”.

Twórczość tego znakomitego komediopisarza, pamiętnikarza, poety stanie się motywem wiodącym zajęć bibliotecznych „Fredrarki” przeprowadzanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Pomiędzy czytanymi wierszami odbędą  się zabawy tematycznie związane z przeczytanym utworem.

Pragniemy zachęcić dzieci do czytania poezji. Wskazać, ile radości może nieść lektura wierszy. Nauczyć, że poezja przede wszystkim jest znakomitą rozrywką, pozwalającą rozruszać umysł i uwolnić emocje.

Dlatego właśnie postanowiliśmy wrócić do kanonu klasyki literatury dla dzieci i zapoznać najmłodszych z utworami, które wyszły spod pióra Aleksandra Fredry.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content