Dawno, dawno temu…. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dawno, dawno temu, jednak nie za siedmioma górami, nie za siedmioma rzekami, ale blisko nas, w książkach z biblioteki zostały zawarte zaczarowane opowieści.
Podczas warsztatów zorganizowanych, w ramach 11 Konwentu Fantastyki Fantasmagoria, w Wypożyczalnia dla Dzieci, wspólnie z najmłodszymi fanami opowieści fantastycznych, snuliśmy bajkową historię.
W oparciu o książki z księgozbioru Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, typu: „Baśnie pokręcone”, „Księżniczki i smoki, „Gryzak. Książkopotworek” zastanawialiśmy się co by się stało gdyby Kopciuszkowi nie pomogła wróżka, Królewna Śnieżka byłaby gruba i niska a Czerwony Kapturek nie spotkał wilka…. Okazało się, że dzięki dużej dozie wyobraźni powstałyby nowe opowieści, jak chociażby „Śnieżka i fantastyczna siódemka”.
Wszelkie bajkowe schematy zostały nie tylko przekręcone, ale wręcz wstrząśnięte…