basniowylabedzandersen (13)

„Baśniowy łabędź„ w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci

„Baśniowy łabędź” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci im. H.Ch. Andersena, obchodzonego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.
Baśnie Hansa Christiana Andersena to jedne z piękniejszych, jakie kiedykolwiek powstały. Wychowało się na nich wiele pokoleń i wychowuje nadal. Baśnie urzekają fantazją, dostarczają wzruszeń, uczą, budzą refleksję nad życiem. A wszystko za sprawą wielkiej wrażliwości duńskiego bajkopisarza, którego życie w jakiś przedziwny sposób przypomina historię brzydkiego kaczątka opisanego przez niego samego.

Stąd baśń „Brzydkie kaczątko” stała się kanwą warsztatów przeprowadzonych w gnieźnieńskich przedszkolach na podstawie materiałów przekazanych przez bibliotekę. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z książką w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.
Wspaniałe baśniowe łabędzie ozdobiły pomieszczenia Przedszkola nr 1 “Wesołe Nutki”, Przedszkola nr 9 „Leśne Ludki”, Przedszkola nr 12 „Plastusiowo”, „Przedszkola nr 15 Pszczółka Maja” oraz Przedszkola Nr 17 “Piastowska Gromada”.

Bardzo dziękujemy nauczycielom za głośne czytanie wspaniałych ponadczasowych utworów.