OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ałbena Grabowska w Gnieźnie

Aura niedzielnego popołudnia nad wyraz dopasowała się do nastroju panującego na dziedzińcu Starego Ratusza. Odbywało się tam bowiem spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, kultową autorką bywalców naszej biblioteki. Oczywiste zatem, że atmosfera była ciepła i serdeczna. Okazało się bowiem, że goszcząca w naszym mieście już od soboty autorka bardzo polubiła Gniezno.
Atencja gnieźnieńskich czytelników wobec Ałbeny Grabowskiej została w pełni odwzajemniona – nic dziwnego, że spotkanie trwało przeszło dwie godziny! Fascynujący był to czas, bo i autorka słynnego “Stulecia Winnych” jest niezwykle barwną osobą. Łączy z sukcesem tak wiele ról, że pozostaje być wdzięcznym za to, że starcza jej czasu na pisanie. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o to, jakim cudem twórczość Ałbeny Grabowskiej wymyka się schematom, nie daje wtłoczyć w jeden nurt, a autorka ciągle zaskakuje eksploracją nowych terytoriów i to nie tylko literackich. Tak naprawdę niestety nie udało się poznać przepisu Ałbeny Grabowskiej na sukces, bo sama autorka wyznała, że takowego nie posiada. Jedno jest pewne – na cokolwiek się nie porywa, fani mogą być pewni, że efekt będzie intrygujący.
Nie dziwi więc, że jest ich rzesza i to bardzo oddanych. Dowodem niedzielne spotkanie – pytań z widowni do autorki nie zabrakło, książki, które można było zakupić, rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki, do autorki zaś ustawił się długi ogonek chętnych na osobistą rozmowę i zyskanie pamiątki w postaci wspólnego zdjęcia i dedykacji.

Kolejne spotkanie autorskie, które pozostawia apetyt na więcej. Na szczęście będzie więcej! Już w tym tygodniu zapraszamy na spotkanie z Juliuszem Kublem i Bartłomiejem Jureckim.

Zdjęcia: Anna Farman

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content