OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klasyka – rozmowy niekontrolowane vol. 2

Jeżeli gdzieś w Polsce późnym wieczorem spora grupa osób zaczęła z wypiekami na twarzy wertować Księgę Rodzaju, to było to w Gnieźnie i stało się za sprawą Pawła Bąkowskiego.
Jeżeli forma wykładu kojarzy się Wam z akademicką nudą podaną ex cathedra, to zapraszamy na biegunowo odmienne doznania, gdzie wiedza spotyka się z ekspresyjną osobowością. A z tego spotkania robi się małe show, w którym jednak na pierwszym planie wciąż pozostają walory intelektualne, a nie ludyczne. „Klasyka – rozmowy niekontrolowane” to zawsze wycieczki w pozornie oswojone rejony literackie. Przewodnik – Paweł Bąkowski – z właściwą sobie dezynwolturą demaskuje ów pozór, skanując teksty klasyczne i kanoniczne swoim antropologicznym okiem. Nie tylko widzimy je inaczej i głębiej, ale też dostrzegamy całą siatkę powiązań kulturowych, historycznych i literackich, w których omawiane teksty powstały i funkcjonują. Tak było i tym razem – tak będzie i na przyszłych wykładach.
Jeżeli byliście na pierwszym spotkaniu, to że chcecie być na drugim – to rzecz prawie absolutnie pewna. Jeżeli nie byliście, zapraszamy za tydzień – w środę 21 lipca o 18.00 w Latarni na Wenei drugie „rozmowy niekontrolowane”.
Zdjęcia: Anna Farman.

Wykłady realizowane są w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content