Królewskie Gniezno Czyta z Myszką Marcysią po raz piąty!

Gniezno to miasto królewskie od niemal tysiąca lat, a od kilku lat w Pierwszej Stolicy króluje książka i czytanie. Bo właśnie po raz piąty Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz z Królewskim Gnieznem realizuje warsztaty czytelnicze trwające całą jesień dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Każde spotkanie rozpoczyna Myszka Marcysia, która mieszka  między książkami i zachęca dzieci do czytania super książek: Agnieszki Gadzińskiej, Elizy Piotrowskiej, Grzegorza Kasdepke, Zofii Staneckiej itd.

Głośno czytane opowieści, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, zapraszają dzieci do świata między regałami.

Projekt „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.