75 lat Biblioteki plus rozdział: pandemia

Tej wiosny chcieliśmy pokazać – w przestrzeni miasta – jubileuszową wystawę „75 lat Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna”. Niestety, jak wiele podobnych planów, musieliśmy ją przełożyć do przyszłorocznego kalendarza. Ale to będzie już inna wystawa, z dodatkowym nieplanowanym rozdziałem pod nazwą „Pandemia”.

Przyłbice, maseczki, kwarantanna książek i unoszący się w powietrzu zapach środków do dezynfekcji – tak teraz wygląda biblioteczna rzeczywistość. W naszej kronice chcieliśmy mieć namacalny zapis tego czasu. I poprosiliśmy o to wspaniałego fotografika Sebastiana Ucińskiego. Biblioteczny “fotoreportaż” jego autorstwa – za który bardzo dziękujemy – będzie częścią przyszłorocznej wystawy. Mamy nadzieję, że będzie już wtedy tylko wspomnieniem obecnego trudnego i niezwykłego czasu.

Fotografie: Sebastian Uciński