107321272_2999441956841381_6351656102524798488_n

Bezpieczna “książka na telefon”

Dziś w „Bibliotece dla seniora” wracamy do książki na telefon. Bo sama usługa również wraca do naszej oferty – od 15 lipca. Po kilkumiesięcznej przerwie, nasi wolontariusze ponownie ruszą w teren z książką. Ruszą dobrze przygotowani i zaopatrzeni nie tylko w książki, ale i w: przyłbice, jednorazowe rękawiczki i środki do dezynfekcji. I przede wszystkim w wiedzę – jak zminimalizować ryzyko zakażenia. Książka na telefon jest bowiem skierowana do odbiorców w podeszłym wieku, często schorowanych, którzy nie mogą samodzielnie wypożyczać książek – jednym słowem, w tej nowej rzeczywistości należą do grupy ryzyka. Również część naszych wolontariuszy – kurierów książki na telefon – to seniorzy. Stąd tak ważne jest bezpieczeństwo – i odbiorców tej usługi, i wolontariuszy.

Dlatego wolontariusze przeszli dodatkowe szkolenie z ratownikiem medycznym – z zasad postępowania w reżimie sanitarnym. Otrzymali sporą dawkę wiedzy na temat wirusów, zasad higieny, środków do dezynfekcji. Przećwiczyli, jak prawidłowo założyć, nosić, a potem ściągać maseczkę. Dowiedzieli się też, jakich błędów i „złych” nawyków unikać, by zminimalizować ryzyko zakażenia.

„Dwukierunkowa do czytania – Książka na telefon” to projekt realizowany przez Bibliotekę z Gnieźnieńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w ramach programu „Seniorzy w akcji” dofinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content