120582901_2040311039439228_652562581232095119_o

“Rowerowa Stolica Polski” pod biblioteczną egidą

Chwalimy się! Jednak nie liczbą przeczytanych stron, a przejechanych kilometrów! 3907 km – tyle we wrześniu wykręcił w ramach “Rowerowej Stolicy Polski” i “Królewskiego Gniezna” i przede wszystkim dla Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Pan Leszek Dobrzykowski. Ten znakomity wynik dał mu pierwsze miejsce oraz 18. miejsce w kraju i 2. miejsce w kraju w kategorii seniorów!
A co wspólnego pan Leszek ma z naszą Biblioteką, że startuje pod biblioteczną egidą? Otóż…córkę! Pani Justyna jest kierownikiem Działu Administracyjno-Finansowego BPMG i sama też jest bardzo aktywna – jeździ, biega i jest bezapelacyjnie najbardziej sportowym duchem w bibliotecznej drużynie. Choć w tym przypadku musiała ustąpić swojemu Tacie. A zresztą Panu Leszkowi ustąpili wszyscy, którzy kręcili dla Gniezna – jest liderem wśród seniorów i… w kategorii open mężczyzn! (to jeszcze nieoficjalne wyniki, potwierdzone zostaną w przyszłym tygodniu).
Najlepszy wynik dzienny pana Leszka to – uwaga – 189 km! To taka odległość, jakby rowerem przebyć trasę z Gniezna do …Wrocławia! Czapki z głów, a nawet kaski z głów! Pan Leszkowi podziękowaliśmy oczywiście …książką – żeby miał inspiracje do kolejnych długich rowerowych wycieczek w Polskę. I jesteśmy dumni, że kręci dla Biblioteki! Dumni i… zmotywowani – daje nam fantastyczny przykład. Zresztą, przyznajcie sami – coraz więcej seniorów zawstydza formą i aktywnością młodszych, czyż nie? Coś jest na rzeczy, zatem dbajcie nie tylko o ruch gałek ocznych po tekście, ale też ruch całego ciała! Tak jest najzdrowiej!

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content