axelsson.

Zaproszenie do podróży w mroźne rejony duszy i ciała

Marcowe spotkanie Klubu Dyskusji o Książce zaplanowaliśmy poświęcić rozmowie na temat książki Majgull Axelsson “Lód i woda, woda i lód”.
O autorce można powiedzieć, że to jedna z najsławniejszych pisarek w Szwecji. Od 1994 roku, w którym to debiut literacki przyniósł jej Nagrodę Moi Martinson, do dnia dzisiejszego, jej twórczość zachwyca czytelników na całym świecie. Dodać można, że nie jest to literatura łatwa a powieściowa tematyka Axelsson dotyka zawsze spraw najboleśniejszych: śmierci, depresji, porzucenia.
Powieść “Lód i woda, woda i lód” to dla większości członków Klubu pierwsze zapoznanie się z autorką. O tym, gdzie zabierze nas literacka ekspedycja lodołamaczem “Odyn” przekonamy się wkrótce.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej czytelniczej podróży rozgrywającej się nie tylko w bajecznie nakreślonych rejonach Oceanu Arktycznego, ale także, a może przede wszystkim w głębi ludzkiej psychiki. Nasze spotkanie 19 marca /we wtorek/ o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content