karawanaopowiesitlo

Zapraszamy na spotkanie z bajarzami – 10 sierpnia “Karawana Opowieści” w Gnieźnie!

10 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy na gościnną Latarnię na Wenei na spotkanie z bajarzami. Szymon Góralczyk i Basia Songin z “Karawany Opowieści” uraczą nas opowieściami drzew. To będzie magiczne spotkanie familijne. Wstęp wolny – zapraszamy!
Drzewa stoją w jednym miejscu i obserwują wszystko dookoła. Na pewno strasznie by im się nudziło, gdyby nie mogły ze sobą rozmawiać i opowiadać sobie różnych historii. Takich, które same widziały, które przyniósł im wiatr, które opowiadały im Słońce i Księżyc.
Posłuchajcie o drzewach, o tym co działo się w lesie i poza nim.
Zapraszamy na opowieści pełne piękna, magii i humoru.
Opowiadać będą Basia Songin i Szymon Góralczyk, jasne gwiazdy Karawany Opowieści.
Jak mówią o tworzonym przez siebie dziele?
Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy opowiadają, śpiewają i grają. Poszukujemy historii o różnej fakturze: wzruszających, humorystycznych, z morałem, czy celną pointą. Zawarte są one w bajkach, baśniach, legendach i pieśniach.
Wiele z nich powstało lata temu, ale ich treści wciąż są aktualne, wywołują skrajne emocje, pobudzają wyobraźnię, przypominają o dawnych czasach i świecie, jaki kiedyś istniał. Podchodzimy do dziedzictwa kulturowego z szacunkiem. Chcemy przypominać o nim, dzielić się z innymi pięknem tych opowieści oraz mądrościami w nich zawartymi.
Opowiadamy słowem, śpiewem, gestem i muzyką – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Bez ograniczeń wiekowych. Nasze spotkania są także alternatywą dla świata ekranów, w których coraz częściej sami się zamykamy. Próbujemy również zmieniać przeświadczenie jakoby baśnie były tylko historyjkami dla dzieci, bo przecież niektóre z nich powstały z myślą o dorosłych! Zachęcamy Was też do samodzielnych poszukiwań, do sięgnięcia po książki z opowieściami. Do czytania dzieciom. Do opowiadania, śpiewania i grania.

Spotkanie odbędzie się w ramach “Pracowni Opowieści” – cyklu wydarzeń projektu “Laboratorium Słowa 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcie: FB Karawany opowieści – fot. Paweł Ogrodzki.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content