DSC05338

Robot do wszystkiego

Roboty mają moc. Potrafią na przykład sprawić, że nasze marzenia nagle stają się rzeczywiste. Ten dzisiejszy ma moc budzenia pokładów kreatywności. To bardzo rodzinny towarzysz. Potrafi sprawić, że razem jest naprawdę najlepiej!

Zatem nożyczki w dłoń i do dzieła! A owo dzieło zrobić będzie naprawdę prosto. Bowiem w tym wypadku, przede wszystkim – liczy się pomysł!

Potrzebne będą:
– kartki białego papieru,
– klej,
– nożyczki,
– gazetki reklamowe,
– pisaki, kredki, flamastry – według uznania.

Wycinamy z gazetek reklamowych sprzęty AGD, RTV, sprzęty ogrodnicze, meble – wszystko co mogłoby posłużyć za element konstrukcyjny naszego robota. Układamy na białej kartce koncepcję urządzenia. Naklejamy. Dorysowujemy wybrane elementy pisakami. Gotowe! Można zrobić kilka urządzeń na różne okazje. Dobrej zabawy!

Przy okazji prac nad automatem polecamy literaturę z robotycznymi bohaterami w tle. Jest tego całe mnóstwo od “Bajek robotów”, przez “Dorotkę w krainie Oz”. Nas zainspirowało jedno z opowiadań książki “Nowe przygody skarpetek” Justyny Bednarek.

 

 

Jeśli macie ochotę na inne kreatywne zadania zapraszamy do naszych pozostałych działań realizowanych w cyklu “Od książki do (małej) sztuki”:

Piegowate portrety

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content