Spotkanie z cyklu Porozmawiajmy(1)

Tradycyjnie czy nowocześnie – czyli jak świętuje nasze społeczeństwo – spotkanie z cyklu “Porozmawiajmy”

Święta to czas niezwykły. Boże Narodzenie to pierwsza gwiazdka, wigilijna kolacja koniecznie z 12 potrawami, życzenia, prezenty, śpiewanie kolęd, pasterka. To nasze tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Sposób, w jaki spędzamy okres świąteczny, zależy od tego czy ważne jest dla nas pielęgnowanie tradycji, czy jesteśmy zwolennikami nowoczesności i część rytuałów zastępujemy nowymi zwyczajami. A może nie świętujemy wcale? Jeżeli tak, to dlaczego?

Zapraszamy do rozmowy 20 grudnia 2022 o godzinie 17.00 w Czytelni Biblioteki Głównej, ul. Mieszka I 16.

Projekt „Laboratorium Słowa 2022” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.