Marta Frej

Spotkanie autorskie z Martą Frej

Wśród licznych autorów, którzy w Gnieźnie zawitali na zaproszenie miejskiej książnicy, pojawia się także to nazwisko – Marta Frej. Częstochowskiej malarki i ilustratorki i animatorki kulturalnej przedstawiać nie trzeba. Spotkanie z okazji wydania najnowszej pozycji artystki – tytułu „Dromaderki”, odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00, dzięki gościnnej sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Łubieńskiego 11). „Dromaderki” to komiksowa opowieść inspirowana losami polskich przemytniczek broni z początków XX w. Jest doskonałym pretekstem do rozmowy o udziale słabej płci w wojnach i ich braku na kartach tzw. wielkiej historii. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Bibliotece Głównej. Ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.