Rusza biblioteczna klasa patronacka w II LO w Gnieźnie

Kochani! Idzie nowe!

Wasza Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna podjęła się właśnie nowego wyzwania – objęcia patronatu nad klasą o profilu humanistycznym II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Patronat opiera się przede wszystkim na wspólnej realizacji wielu projektów kulturalnych, których ostatnimi czasy w ofercie Biblioteki stale przybywa. Na początek podopieczni p. Anny Kurzei-Pluty wezmą udział m.in. w: warsztatach artystyczno-dziennikarskich o profilu historyczno-kulturowym „Gniezno, którego nigdy nie powstało” (prow. Rafał Wichniewicz), warsztatach artystyczno-dziennikarskich o profilu społecznym „To kobiety zbudowały Gniezno” (prow. Kamila Kasprzak-Bartkowiak i Paweł Bartkowiak), warsztatach artystyczno-dziennikarsko-filmowych o profilu kulturoznawczym pn. „Dźwięki naszego miasta” (prow. Aleksander Karwowski i Jakub Dzionek), warsztatach dziennikarsko-biograficznych „Biografie miasta: Józef Chociszewski (prow. Wiola Degórska i Monika Wierżyńska), a także warsztatach filmowych, zajęciach „Nowe formy literatury” oraz spotkaniach z cyklu „Matura – to nie boli!”.

Pierwsze efekty współpracy będzie można zobaczyć już podczas zbliżającej się VII edycji Festiwalu „Fyrtel” (30 września – 2 października).

Inicjatywa ma charakter pionierski i w przypadku powodzenia (na co wszak liczymy!) będzie się poszerzać o nowych odbiorców i nowe formy współpracy. Cieszymy się!