pikniktłonafb

Królewskie Gniezno Czyta – III Piknik Czytelniczy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

Już po raz trzeci zapraszamy na najbardziej rozczytaną imprezę plenerową pod słońcem! Czyli na III Piknik Czytelniczy w Dolinie Pojednania. W niedzielę 27 czerwca znów w Gnieźnie zakróluje książka. I …paski! Gościem specjalnym Pikniku będzie bowiem …Basia Pasiasta, a dokładnie autorki serii książek o Basi: Zofia Stanecka – pisarka i Marianna Oklejak – ilustratorka.

Termin: 27 czerwca niedziela
Godziny: 11:00 – 15:00
Miejsce: Dolina Pojednania, Gniezno

Poza tym w programie same PETARDY!

Spektakle: „Mimośród Ziemi Oblatanej” Terminus A Quo; Lucky Luke – magik-iluzjonista, „Świat według Basi” – teatrzyk kamishibai; Piotr Witoń: „Pan Kleks we własnej osobie” i „Brykanie z Tygryskiem”

Warsztaty i animacje: „Pasy, paski, paseczki”; Gimnastyka języka; Bibliotecznym okiem Igora, Animacje z Bazą Centrum Edukacji Kreatywnej, Książkobudka, Zabawy harcerskie z 17 Drużyną Wędrowniczą „Bi-Pi”,
Wydarzenia: Ambasadorowie Czytania, Dyplomy dla Czytających Rodzin, Wręczenie statuetki „Myszki Marcysi” dla Przyjaciela Biblioteki

Gość specjalny PIKNIKU!
13:00 – spotkanie autorskie z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak, autorkami serii książek o Basi.

Weźcie ze sobą koniecznie książki o Basi – autorki będą je podpisywać po spotkaniu autorskim!

Pamiętajcie, żeby oznaczać nas na instagramie i facebooku – #królewskieGnieznoczyta!

Partnerami wydarzenia są: Miasto Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, 17 Drużyna Wędrownicza “Bi-Pi”, Królewski Festiwal Artystyczny, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Instytut Książki.

III Piknik Czytelniczy w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2021 dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.