jasiu muzykant wzruszył i oczarował czytelniczą publiczność

Ubiegły Tydzień Bibliotek zakończyliśmy pięknym kameralnym koncertem w naszej Czytelni. Po raz kolejny okazało się, że piosenka literacka doskonale wybrzmiewa w bibliotecznych wnętrzach. A występ artysty, którego gościliśmy w piątkowy wieczór – jasia muzykanta – wręcz oczarowała publiczność. Utwory z płyty „jestem” wzbudziły u słuchających prawdziwe wzruszenie – swoją poetyckością, głębią i szczerością przekazu. To połączenie wrażliwości, mądrości z siłą głosu oraz… dużym poczuciem humoru, który ujawniło się nie tylko w zapowiedziach piosenek, ale w kilku zabawnych, wręcz satyrycznych utworach. Nic dziwnego, że artysta bisował przy gradzie oklasków – my również liczymy na powtórkę. I może znowu na doraźnej bibliotecznej scenie? Tym bardziej że jasiu muzykant ma w planach – jak zdradził – pewien muzyczny pomysł mocno związany z polską literaturą. Kibicujemy.

Zdjęcia: Dorian Kaczmarek