436546838_1376000316432252_4171026708792173213_n

Dzień Sąsiada w… Noc Muzeów – konferencja zapowiadająca majową “nockę” w kulturze

W odnowionym pięknym wnętrzu sali balowej Szpitala Dziekani odbyła się konferencja zapowiadająca tegoroczną Gnieźnieńską Noc Muzeów.

Nasza Biblioteka jest jedną z trzynastu instytucji kultury, które wezmą w niej udział. Muzealna noc planowana jest na za miesiąc – w sobotę 18 maja. Szczegółowe informacje znajdą się na plakatach. Ale już teraz możemy Wam powiedzieć o naszej propozycji. Podeszliśmy do niej nietypowo – skoro Noc Muzeów, to będziemy świętować… Dzień Sąsiada. Europejski Dzień Sąsiada przypada w ostatni piątek maja i jest świętem lokalnych społeczności, relacji sąsiedzkich, mówiąc po naszemu – fyrtli. A ponieważ nasza biblioteka otworzyła nie tak dawno Dom Sąsiedzki pod Sówką, to właśnie tam będziemy świętować Dzień Sąsiada…w Noc Muzeów.