436448356_3704554353094242_1605195215483868238_n

„Koronacja Królewska – na dworze króla”

Od lutego trwa projekt edukacyjny „Koronacja Królewska. Na dworze króla”- I edycja, prowadzony przez Przedszkole nr 13 „Gniazdo Orląt”.  Program jest odpowiedzią na wyjątkową uroczystość dla Polski, a w szczególności dla pierwszej stolicy Polski – Gniezna – 1000 rocznicę koronacji dwóch pierwszych polskich królów – Bolesława Chrobrego i Mieszka II.

Głównym założeniem projektu jest kształtowanie u dzieci szacunku dla przeszłości i tradycji, dziedzictwa narodowego i kulturowego poprzez systematyczne działania, mające zapoznać z historią terenu powiatu gnieźnieńskiego, stanowiącą materialne świadectwo wydarzeń z historii Polski.

Do jego realizacji zgłosiły się wszystkie gnieźnieńskie przedszkola. W jego ramach każda jednostka edukacyjna musi wykonać minimum pięć zadań. Jednym z nich jest udział w warsztatach, prowadzonych przez współorganizatora projektu Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, pt. „Literackie zabawy z Królem” przy wsparciu BAZY Centrum Edukacji Kreatywnej w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Podsumowaniem, trwającego do maja projektu, będzie konkurs plastyczny „Król w oczach dzieci”.