305292472_2649346985202294_6901535560568055651_n

Z autorką bestselerowych książek o Rosji można się było spotkać trzeciego dnia festiwalu “Preteksty”

Trzecie spotkanie Pretekstowej soboty zgromadziło szczególnie liczne grono zainteresowanych. Bohaterka wieczoru, Krystyna Kurczab-Redlich, powszechnie znana polska dziennikarka i reportażystka, wieloletnia korespondentka polskich mediów w Rosji, autorka bestselerowych książek o Rosji, nie zawiodła oczekiwań miłośników swych opowieści. Mimo zapadających ciemności i coraz chłodniejszej aury, wszyscy zebrani siedzieli zasłuchani w płynącą ze sceny opowieść o przerażającym obliczu kraju rządzonego przez głównego bohatera biografii “Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”.
Prowadząca Agnieszka Ziebarth, jako zdeklarowana miłośniczka twórczości Krystyny Kurczab-Redlich, zręcznie zadawanymi pytaniami, kierowała bogaty potok wypowiedzi swej rozmówczyni, na szczególnie gorące i wzbogacające naszą wiedzę kwestię. Poznaliśmy zakulisowe tajemnice dojścia Wladimira Putina do władzy, rozjaśnione zostały mroki jego zafałszowanej biografii. Przerażająco smutne dzieciństwo Putina, prawda o jego biologicznych i przysposobionych rodzicach, sposoby na zrekompensowanie sobie doznanych u zarania niedostatków – przy jednoczesnym braku usprawiedliwienia dla popełnianych przez prezydenta Rosji zbrodni. “W Rosji nie łamie się praw człowieka, w Rosji łamie się człowieka” – powiedziała wprost Krystyna Kurczab-Redlich.
Każde spotkanie, nawet najbardziej ekscytujące, musi się zakończyć, choć z niektórymi autorami trudno się rozstać. Tak było i w tym przypadku – rzesza wielbicieli i admiratorów odwagi pani Krystyny w dążeniu do prawdy otoczyła autorkę „Pandrioszki” po oficjalnej części spotkania, by zdobyć autografy oraz wymienić choćby parę słów osobiście.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content