IMG_4845

Słowo na “p” – spotkanie z reporterką Karoliną Rogaską w ostatnim dniu “Pretekstów”

Czwarty dzień Pretekstowych spotkań autorskich nieoczekiwanie rozpoczęło… drugie spotkanie. Z przyczyn losowych to rozmowa Moniki Wierżyńskiej z Karoliną Rogaską otworzyła ostatni dzień tego wydłużonego weekendu pełnego niezwykłych spotkań.
Każdy, kto obiecywał sobie wiele po spotkaniu, którego tematyka miała dotyczyć branży usług seksualnych, bez wątpienia został w równym stopniu usatysfakcjonowany, co zmuszony do poddania refleksji pewnych stereotypów. Z utartych mitów uchował się jedynie ten o potrzebie wygadania się mężczyzn, którzy płacą kobietom za seks. Dlaczego jednak określenie profesji na “p” lepiej zastąpić słowem eskorting? Jak bardzo osoby pracujące w branży usług seksualnych są solidarne? Czy nie jest słusznym usankcjonowanie zawodu asystentki seksualnej? – te oraz inne niezmiernie intrygujące kwestie poruszone podczas spotkania z autorką “Bez wstydu” stały się przyczynkiem do przewietrzenia skostniałych poglądów na temat pracy osób świadczących usługi seksualne.
Karolina Rogaska, sięgająca w swej dziennikarskiej pracy po niejednoznacznie ocenianą metodę “wcieleniówki”, okazała się niezwykle obfitym źródłem informacji. Prowadząca z nią spotkanie Monika Wierżyńska zadbała o to, by napięcie nie opadło nawet na moment. Nie wątpimy, że dostępne u nas egzemplarze książki tej autorki szybko znikną z bibliotecznych półek.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content