Kopia Kopia Królewskie gniezno czyta(17)

Królewskie Gniezno Czyta z Apetytem: „Królik po islandzku” – spotkanie autorskie z G. Kasdepke, H. Klimko-Dobrzanieckim

Łajdackie opowieści z żarciem w tle – czy to nie brzmi intrygująco? No właśnie, co się stanie, jeśli do wspólnego stołu zasiądzie dwóch wytrawnych pisarzy – mistrz literatury dziecięcej Grzegorz Kasdepke i reportażysta Hubert Klimko-Dobrzaniecki? Otóż, powstanie treściwe, pikantne i apetyczne dziełko literackie, czyli „Królik po islandzku”. Ta wspólna książka, wcale nie kulinarna, jest o smakowaniu życia całym sobą. Są w niej i przepisy, ale przede wszystkim – anegdoty i wspomnienia. Podczas lektury poczujemy i smak pierwszych brzoskwiń w puszcze (kradzionych), i wrócimy do barów mlecznych, i dotrzemy do Wiednia, by spróbować tamtejszego humusu serwowanego na dworcu. Wszystko opowiedziane językiem jędrnym, lekkim, a czasami nawet… sprośnym! Bo to spotkanie WYŁĄCZNIE DLA DOROSŁYCH! Co warte podkreślenia, zważywszy że na nazwisko KASDEPKE zwykle to dzieci szturmują biblioteki oraz księgarnie. Nie tym razem. Do Restauracji Młyn zapraszamy osoby dorosłe. Wstęp wolny!
Na spotkanie zaprasza biblioteczny Klub Apetyt na Książkę – odbędzie się ono w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2022 dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Mikołajczewska-Modrzejewska.
Tym smakowitym spotkaniem literackim inaugurujemy naszą współpracę z Restauracją Młyn. To smakowite miejsce na kulinarnej mapie Gniezna jest współorganizatorem naszego spotkania – zapraszamy Was na ostatnie piętro Restauracji, do przestrzeni wprost stworzonej do takich wyrafinowanych kulturalno-kulinarnych doznań.
13 września (wtorek), godz. 18.00 Restauracja Młyn, ul. Roosevelta 50.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content