306349267_2654838087986517_5494250152601379836_n

“Dożynki, czyli mroczne opowieści jesiennego przesilenia” porwały słuchaczy w świat magii

Coraz chłodniejsze i ciemniejsze wieczory, zmieniające kolor na drzewach liście… – jeżeli melancholia związana z nieuchronnym nadciąganiem jesieni daje się we znaki, najlepszym wyjściem jest przypomnienie sobie o jej urokach. Jeden z nich odkryć mogli ci wszyscy, którzy przybyli w piątkowe popołudnie na Pretekstowe wydarzenie będące podsumowaniem Tygodnia z Pracownią Opowieści.
“Dożynki, czyli mroczne opowieści jesiennego przesilenia” zapowiadane były jako okazja do posłuchania “o miłości i zdradzie, życiu i śmierci, czarach potężnych niczym wielkie polskie smoki i upiorach lekkich niczym wietrzyk”. Tak napisała o nich Roksana Pietruczanis, z wykształcenia filolożka, a z pasji – opowiadaczka, która wraz z towarzyszącą jej twórczynią nastroju, muzyczką Katarzyną Szyffer, uraczyła zebranych autorskim cyklem opowieści.
Czy spełniły one obietnice? Zdecydowanie tak! Adresatami wydarzenia byli dorośli, którzy mieli odwagę dać sobie przyzwolenie na porwanie opowieściami w świat pełen magii, tajemniczości, przewrotny i nieoczywisty. Refleksje o życiu i śmierci, sile miłości i dawnej magii, ale i nieco kpiny okraszonej ciepłym poczuciem humoru, a wszystko to podane w barwny, pełen ekspresji sposób – zebrani na wydarzeniu sprawiali wrażenie oczarowanych.
Przybyłym z Warszawy artystkom udało się spełnić trudne zadanie obudzenia w widzach chłonnych niesamowitych opowieści dzieciaków. Samym przybyłym również udała się nie lada sztuka – odkrycie w sobie takiej potrzeby i spełnienie pragnienia, by dać się oczarować baśniowemu opowiadaniu. Gratulujemy odwagi w spełnianiu marzeń – jakie to piękne i optymistyczne wejście w porę jesienną!
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content