331211648_1879274325759857_7352807912794981330_n

Zakochaj się w bibliotece

Z okazji Święta Zakochanych miłość przepełnia każdego z nas. Witryny sklepowe dekorowane są pluszowymi sercami, czerwonymi balonikami i słodkimi amorkami,. Zakochani mężczyźni obsypują kwiatami wybranki serca, a kobiety silniej niż zawsze marzą o spotkaniu idealnego partnera. W tym szczególnym dniu częściej niż zawsze sięgamy po romantyczne książki. Lubimy czytać o idealnej miłości.
 
W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, w Filii nr 2 „Pod Sówką” to Walentynkowe Koło Fortuny wskazywało dorosłym czytelnikom książki do wypożyczenia o tematyce miłosnej, np. Jane Austen „Duma i uprzedzenie”, William Shakespeare „Romeo i Julia”, Emily Jane Brontë „Wichrowe wzgórza” czy Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem”.
 
Uczucia miłości, przyjaźni nie są obce dzieciom, które brały udział w zabawach i konkursach pt. „Bajkowe Pary Zakochanych, czy zajęciach “Walentynka z biblioteką”, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
 
Motywem przewodnim Święta Zakochanych była myśl: “W Walentynki dobrze jest mieć jakiś romans. Wypożycz go w bibliotece.”
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content