326373965_5455987077835895_2753531523208679243_n

Książkowe love! Biblioteka publiczna i szkolna (w duecie) rozkochują dzieci w literaturze!

Dziś Walentynki! więc nic dziwnego, że u nas kwitnie „Książkowe love”. Sami wiecie, że literatura i miłość doskonale idą w parze. No i zapewniają doskonałą zabawę – czego dowodem był gromki śmiech niosący się po korytarzu Szkoły Podstawowej nr 10. To tutaj, Biblioteka Szkolna i nasza Filia nr 9 – w duecie – zorganizowały dla dzieci klas II zabawy i konkursy właśnie po hasłem „Książkowe love”. A wszystkich połączyła miłość do czytania!

Na początek dzieci otrzymały krótki, acz treściwy przegląd książek o miłości, które mogą wypożyczyć z obydwu bibliotek. A sprawa jest jasna – nic tak lirycznie nie nastraja, jak literatura!

Kolejnym aktem była, wcale niełatwa, krzyżówka o uczuciach – i z tego emocjonalnego koktajlu powstało hasło…MIŁOŚĆ! Po wysiłku umysłowym przyszedł z kolei czas na ciało i gimnastykę z alfabetem. Były to ćwiczenia w tempie zmiennym, wooolno, a potem nagle szybko, szybko.

Przetestowaliśmy też uczniów na dogłębną znajomość tematu Walentynek – np. czy wiedzą, na czym polega to święto? i czy Śpiącą Królewnę ze snu pocałunkiem zbudziła… żaba? Czy to prawda, czy może fałsz?

Przypomnieliśmy też zakochane literackie pary! Uczniowie i uczennice z „Dziesiątki” doskonale wiedziały, że ukochana Shreka to Fiona, a baśniowego Kaja ze zmrożonym sercem niestrudzenie poszukiwała Gerda!

Na koniec była konkurencja najtrudniejsza – taniec w parze z… balonem! Tutaj liczyło się zgranie i współpraca, bo balon – wiadomo, pęka niczym nietrwałe uczucie! Okazało się jednak, że dzieci doskonale tańczą w parach! I balony na parkiecie przeżyły bez problemu jedną piosenkę! Taki wyczyn oraz wszystkie poprzednie musiały zostać wynagrodzone upominkami!

A Wy pamiętajcie, że najlepszym walentynkowym prezentem są… książki! Najlepiej jeśli są z biblioteki – naszej, publicznej lub szkolnej!

Jeśli natomiast należycie do grona malkontentów narzekających na komercyjny wydźwięk tego święta, to zapewniamy – randka w bibliotece to najtańsza wyprawa w świat uczuć! Bo tu, między regałami, skutecznie podsycamy Waszą miłość do czytania, a nawet rozkochujemy Was w literaturze! A to uczucie – miłość do książek – ma termin przydatności… całe życie!

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content