384413100_715139527315886_8518902341803861718_n

Wernisaż wystawy “z Garażu Janusza Chlasty”, czyli “Gniezno kulturalnie”

W czwartek, 28 września swoją premierę miała kolejna odsłona cyklu fotografii “z Garażu Janusza Chlasty”, czyli “Gniezno kulturalnie”. Po przywitaniu przez Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Piotra Wiśniewskiego i słowach wstępu i uznania dla talentu i oka autora zdjęć głos zabrały osoby mające duży wkład w powstanie unikatowej i cennej wystawy: Kurator całego cyklu wrześniowych wystaw – Władysław Nielipiński, syn Janusza Chlasty – Grzegorz Chlasta, który złożył podziękowania na ręce Dyrektora Piotra Wiśniewskiego, Krzysztof Szymoniak – autor wstępu do katalogu wystawy oraz Iwona Wiśniewska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.
Zdjęcia prezentowane na wystawie wzbudziły ogromne zainteresowanie w swoisty sposób przenosząc w czasie do kulturalnych wydarzeń lat 60, 70, 80 i 90 w naszym mieście. Oglądający podziwiali kunszt fotograficzny autora, ale również szukali siebie lub swoich bliskich na prezentowanych fotografiach, rozbudzając przy tym masę ciepłych wspomnień i anegdot.
Wystawę można oglądać w bibliotece przy ul. Staszica 12a w godzinach otwarcia filii.
Wystawa odbywa się w ramach 9. Festiwalu Fyrtel dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: “Kultura – Interwencje 2023”.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content