Szkoła Czarodziejów oblężona! – magiczne zajęcia w Bazie Czytelniczej

Nastroje przed 1 września są raczej umiarkowanie entuzjastyczne, ale nie w naszej szkole czarodziejów! Adepci sztuki magii tłumnie przybyli wczoraj do Bazy Czytelniczej po dawkę tajemnej wiedzy! I po dobrą zabawę!

„Szkoła czarodziejek i czarodziejów im. Harry’ego Pottera”– pod takim hasłem odbyło się ostatnie bardzo udane i tłumne spotkanie w BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej . Podczas zajęć uczniowie szkoły mogli zapoznać się z magicznymi księgami, które na co dzień można wypożyczyć w placówkach Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Młodzi czarodzieje mieli możliwość wykonania własnych różdżek na wzór tych, które można kupić w sklepach przy ulicy Pokątnej. Przymierzając Tiarę Przydziału mogli przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy jednego z czterech domów Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin.

Świetnie wyszły im zajęcia sprawnościowe czy rozwiązywanie czarodziejskich zagadek. Każdy uczestnik zdał egzamin z tworzenia niesamowitych eliksirów. Zapraszamy wszystkich do poszukiwań kamienia filozoficznego poprzez czytanie powieści J. K. Rowling o Harrym Potterze.

„Baza Czytelnicza” odbyła się w ramach projektu “Królewskie Gniezno Czyta 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.