Od godz. 11.00 od 20 listopada do 24 listopada – „Przytul mnie” – cykl spotkań i konkursów z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

“Przytul mnie” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Często dzieci mają wiele maskotek, ale zawsze jedna z nich jest tą najukochańszą. Widać to dobrze na przykładzie Kubusia – najsłynniejszego pluszowego misia na świecie. Krzyś uwielbia wszystkich zabawkowych mieszkańców Stumilowego Lasu. Ale to właśnie z Kubusiem łączy go wyjątkowa więź. Podobnie jest w przypadku Basi, bohaterki książki Zofii Staneckiej pt. „Basia. Opowieści Miśka Zdziśka”. Dziewczynka ma różne zabawki. Jednak najukochańszym towarzyszem zabaw jest misiek Zdzisiek.

Pluszowy miś dla wielu z nas pozostanie ukochaną zabawką z dzieciństwa. Do dziś przywołuje ciepłe i miłe wspomnienia. Ciągle, pomimo upływu lat, pozostaje ukochanym przyjacielem i powiernikiem sekretów milionów dzieci.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zapraszamy do Filii nr 2 „Pod Sówką„ do wypożyczania książek o „Kubusiu Puchatku”, „Misiu Paddingtonie” czy „Misiu Uszatku” i do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Przy okazji można się przytulić do misiów mieszkających wśród książek i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Przytulanie do misiów rozpoczynamy od dzisiaj w godzinach otwarcia biblioteki.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content