PRETEKST(y) do czytania: „Synu, jesteś kotem”

W ostatnim dniu Pretekstów – w niedzielę 3 września o 15:00 (Czytelnia Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16) – bardzo polecamy Wam spotkanie z Katarzyną Michalczak – autorką książki „Synu, jesteś kotem”.

Za tym intrygującym tytułem ukrywa się niezwykła opowieść z życia wzięta – bo autorka napisała książkę o swojej relacji z synem w spektrum autyzmu. To przejmująca, emocjonalna i szczera do bólu opowieść o tym, na czym polega rodzicielstwo – każde: na pozbawianiu się oczekiwań i złudzeń. I na wielkiej miłości.

Jak to jest akceptować swoje dziecko, kiedy się go nie rozumie? Jak przeżyć rozczarowania i pogodzić się z nieadekwatnymi oczekiwaniami wobec naszych dzieci? To rzecz o sile relacji, o pracy nad sobą, podana bez lukru, za to z wielką wrażliwością. W książce występuje gościnnie syn autorki – a jego spojrzenie na sprawę czynię tę opowieść jeszcze ciekawszą i wartościową. Bardzo Wam polecamy tę lekturę, i to spotkanie.

1. Festiwal Literacki Preteksty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.