w pracowni ambrożego kleksa 2

Piknik z Ambrożym Kleksem, czyli zapowiadamy Teatr Pana O.

W ubiegłym roku Kicia Kocia, w tym – Ambroży Kleks będzie główną gwiazdą naszego szóstego już Pikniku Czytelniczego w Parku Trzech Kultur. Nie mogło być zresztą inaczej – ten rok należy bezapelacyjnie do Akademii Pana Kleksa.
 
Nowa ekranizacja tej kultowej opowieści Jana Brzechwy na nowo zwróciła uwagę na ten czarodziejski świat. Choć sama książka, nie dość, że jest szkolną lekturą, wciąż jest obecna w wyobraźni dzieci – małych i tych już całkiem dorosłych. Także za sprawą pierwszego filmu, z niezapomnianą rolą główną Piotra Fronczewskiego.
 
A w jaki sposób Pan Kleks odwiedzi Gniezno? Otóż, Ambrożego Kleksa poznamy za sprawą fantastycznego Teatru Pana O.
 
Teatr Pana O. wraz z Ambrożym Kleksem zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Profesora Kleksa Podczas niezwykłego spektaklu „W pracowni Ambrożego Kleksa” postacie wchodzą w interakcje z publicznością. Spektakl ten został stworzony z myślą o najmłodszych, by oprócz niepowtarzalnych wrażeń wizualnych, mogli również zapoznać się z treścią jednej z najbardziej lubianych polskich lektur szkolnych. Takie połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej z unikalnym widowiskiem teatralnym z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci!
 
VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem jest realizowany w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content