358350746_816974803374578_7053566265740716175_n

Pasja czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Czytanie  staje się coraz bardziej  modne i popularne. Dlaczego by nie spędzić więc wakacji  z książką, tak jak to zrobili uczestnicy półkolonii ze szkół podstawowych nr 6 i 9. Podczas odwiedzin Filii nr 2 „Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna dzieci dzięki wyobraźni  mogły  podróżować po literaturze.  Udział w zajęciach pozwolił na rozwój umiejętności twórczych przy wykorzystaniu lektury. Wszystkie działania  pozwoliły zaktywizować czytelników i pokazać im, że Biblioteka jest dobrym miejscem na spędzenie wolnego czasu i głośne czytanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Tym bardziej, że dzięki książkom młodzi ludzie mogli odkryć swoje pasje, a nawet wywróżyć sobie przyszły zawód. Największe zdziwienie wywoła fakt, że istnieje zawód  potocznie zwany „nosem”, a tak naprawdę jest to kreator kompozycji zapachowych.

Gościem specjalnym podczas jednego ze spotkań była Daria Polus, twórczyni  BAZY Centrum Edukacji Kreatywnej, która przedstawiła zawód animatora.

Praca, przygoda, pasja! … Tak w skrócie można opisać, na czym polega praca Animatora! Jest to praca niezwykle pozytywna – niosąca radość, uśmiech, szczęście. Dlatego też zawód Animatora zaczyna budzić wśród wielu młodych ludzi coraz większe zainteresowanie!

Książka jak zawsze połączyła różnorodne zainteresowania oraz pasje czytelników.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content