357341180_1236797117009695_3934276450193582876_n

Jak dobrze mieć sąsiadów, nawet jeśli są to króliki – Wakacje w Bibliotece

Dziś nasza wakacyjna biblioteka wzięła na warsztat wspaniałą książkę dla dzieci „Jak dobrze mieć sąsiadów”. To opowieść o pewnym mrukliwym Misiu, który nade wszystko ceni sobie święty spokój. A ten nieustannie zakłócają mu sąsiedzi, czyli – uwaga, cytat – „nieznośne króliki”. No właśnie, czy dobrze mieć sąsiadów? O tym – w książce. Zdradzimy tylko, że koniec końców, nasz pan Miś docenił zalety sąsiedztwa i może dzięki temu zasłużył sobie na uznanie naszych warsztatowiczów i trafił na okładki. Bo podczas warsztatów powstała kolekcja rewelacyjnych okładek z Misiem w roli głównej.
Okazało się, że misie, również te prawdziwe, są dzieciom doskonale znane. Niedźwiedzie zagadki przygotowane przez prowadzącą panią Anię zostały rozwiązane w try miga. No może oprócz jednej, wyjątkowo podchwytliwej: Jaką skórę ma niedźwiedź polarny? UWAGA: skórę, nie futerko! Oczywiście, że… czarną!
Jeżeli więc nudzicie się w mieście przed południem, zapraszamy na nasze „Wakacje w Bibliotece” do Wypożyczalni dla Dzieci. UWAGA: zaczynamy nieco wcześniej, już o 10:30.
„Wakacje w Bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content