191328798_213443083721314_1299041340749091715_n

„Pan Kuleczka w przedszkolu” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Podczas Jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” w zaprzyjaźnionym z naszą biblioteką Przedszkola Nr 17 w Gnieźnie “Piastowska Gromada” czytano głośno fragmenty książki „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka. Pozycja ta znalazła się na wysokim, trzecim miejscu listy Złota Dwudziestka na 20-lecie kampanii: Cała Polska czyta dzieciom.
Bohater książki Pan Kuleczka wraz ze swoimi podopiecznymi: refleksyjnym psem Pypciem, neurotyczną kaczką Katastrofą oraz małomówną muchą Bzyk-Bzyk zaprosili przedszkolaków do wspaniałej interaktywnej zabawy. Pogodne i ciepłe opowiadania podbiły serca dzieci. Na pewno spodobają się także rodzicom.
Nasza Biblioteka posiada w swoim księgozbiorze książki Wojciecha Widłaka, więc serdecznie zapraszamy do odwiedzin i wypożyczania.