110065276_708831089914258_697219819026475040_n

Książka dla seniorów ze “Słonecznej półki”

Dziś w „Bibliotece dla seniora” zaglądamy na „Słoneczną półkę”, gdzie znaleźć można polecenia książkowe naszej biblioteki na lato. Seniorzy często sięgają po powieści o lekkim piórze, wartkiej fabule i z ciekawym wątkiem obyczajowym. Takie książki pisze angielska pisarka Kerry Fisher. Jej powieści zdobyły uznanie czytelniczek na całym świecie, zajmując czołowe miejsca na listach bestsellerów.

Polecamy choćby „Sekretne dziecko” – powieść o ucieczce od przeszłości i skrywanej latami tajemnicy. Główną bohaterkę poznajemy w najbardziej przełomowym momencie jej życia. Decyzje, które zapadły w tym czasie będą ciążyły na sumieniu Susie przez całe życie. Wspomnienia i myśli powracające do wydarzeń sprzed lat, nieustanne wyrzuty sumienia mają wpływ nie tylko na jej psychikę, ale też (a może przede wszystkim) na relacje z najbliższą rodziną. Z każdym rokiem coraz trudniej kłamać, udawać spokój i brnąć w raz podjętą fikcyjną rzeczywistość.

Czy utracony przed laty syn przywróci równowagę i spokój ducha, kiedy w jesieni życia naszej bohaterki znów wkroczy do jej świata? Czy jej rodzina zaakceptuje fakt, że cały czas była oszukiwana przez najbliższą osobę?

Kerry Fisher tak prowadzi akcję i buduje napięcie na kolejnych stronach powieści, że odpowiedź (choć na końcu książki) na pewno szybko zmaże smutne wrażenie, jakie się odnosi śledząc kolejne losy Susie. Gorąco polecamy tę lekturę la lato.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content