Kampania „Mała książka – wielki człowiek” – kolejny rok z sukcesem

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego kolejny rok uczestniczyliśmy w projekcie “Mała książka – wielki człowiek”.

Projekt polegał na tym, że każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat podczas odwiedzin w bibliotece i wypożyczeniu książki otrzymywało wyprawkę czytelniczą. Składała się na nią: Karta Małego Czytelnika, książeczka „Pierwsze Czytanki dla…” oraz broszura dla rodziców. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Małemu Czytelnikowi wręczana była naklejka, a po zebraniu dziesięciu otrzymywał on dyplom.

A jak to wyglądało w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna? Początkowo skupiliśmy się na akcji promocyjnej odwiedzając przedszkola i wywieszając plakaty. Następnie powoli zaczęły odwiedzać nas nowe dzieci, a także już stali bywalcy. Wszyscy otrzymywali wyprawkę. Nie ukrywamy, że najlepszą formą reklamy okazał się marketing szeptany, ale nie w naszym wydaniu, tylko naszych Małych Czytelników. To dzięki ich opowieściom o bibliotece i całej akcji kolejne dzieci zgłaszały się po wyprawki.
Cieszymy się, że dzięki tej akcji tak dużo przedszkolaków dołączyło do grona naszych stałych czytelników. Kampania trwa cały czas. Zapraszamy do naszych placówek bibliotecznych dzieci z rodzicami.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizatorami projektu są Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.