Jak dbamy o Ziemię? Ekologia a życie codzienne

Każdy z nas pragnie żyć na pięknej, czystej planecie, jednakże nie wszyscy wiemy, jak żyć, żeby równocześnie dbać o środowisko. W zawrotnym tempie zużywamy paliwa kopalne, wycinamy lasy pod uprawy i pastwiska,  zużywamy niepotrzebne hektolitry wody. Traktujemy zasoby Ziemi, jakby były nieskończone. Nie są. Bezpowrotnie tracimy dziką naturę, znikają amazońskie lasy deszczowe, spada populacja kręgowców. Wszystko przez działalność człowieka. Temperatura na Ziemi wzrasta. Prowadzi to do degradacji fauny i flory oraz powoduje anomalie pogodowe. Czas to zmienić. Czy żyjemy ekologicznie na co dzień? Co to dla nas znaczy? Jak to robimy? Segregujemy śmieci? Nosimy własne pojemniki i torby materiałowe na zakupy? Przygotowujemy domowe środki czystości i zastępujemy nimi chemię za sklepu? Na te pytania, a także, te które pojawią się w związku z tematem „Jak dbamy o Ziemię? Ekologia a życie codzienne” będą starali się odpowiedzieć zaproszeni na kolejne „Rozmowy przy wspólnym stole” goście, eksperci i praktycy. Rozmowę przeprowadzą 3 września (w czwartek) o godz. 18.00 na Latarni na Wenei.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zaanonsowanie swojej obecności do dnia 2 września pod adresem mailowym czytelniabg@biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna realizuje projekt „Rozmowy przy wspólnym stole” w ramach programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Funduszu Obywatelskiego zarządzanego przez Fundację dla Polski.