filia w sieci

„Biblioteka – Filia w sieci” nasz projekt z dofinansowaniem

Możemy podzielić się radosną wiadomością – nasz projekt w programie dotacyjnym „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał dofinansowanie w wysokości 18.000 złotych. „Biblioteka – Filia w sieci” – to projekt, który angażuje w twórczy sposób dotychczasowych partnerów Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna: lokalnych pisarzy i pisarki, twórców kultury z Gniezna, personel Biblioteki oraz czytelników.
W ramach projektu zrealizowane zostaną spotkania autorskie online z twórcami z Gniezna, program czytelniczo-teatralny dla młodych czytelników „Biblioteczny kącik Myszki Marcysi” oraz wirtualny spacer po 75-letniej historii Biblioteki (w tym pechowym roku świętuje ona bowiem swój jubileusz). Zdalna filią książnica chce pokazać, że nie zapominając o dziedzictwie Gutenberga – śmiało podejmuje wyzwania kultury cyfrowej i dokłada kolejne cegiełki do wirtualnego gmachu Biblioteki 2.0.