Mama1

Mądra mama czyta dziecku książki

Czytanie dzieciom książek staje się coraz bardziej popularne. To świetna wiadomość, bo kontakt z książką to dla pociech coś więcej niż nauka. Dzięki tej codziennej czynności można również zaspokoić potrzeby emocjonalne dziecka.
Jednak codzienne czytanie przynosi korzyści nie tylko najmłodszym, ale także ich rodzicom oraz wspólnym, rodzinnym relacjom. Buduje ono więź, zaspokajając w ten sposób potrzeby emocjonalne malucha. Wspiera jego rozwój psychiczny i buduje poczucie własnej wartości. Oprócz tego, książki pełnią ważną rolę w uczeniu dziecka tego, co dobre i złe oraz rozwijania moralnej wrażliwości. Wyrabiają postawę prospołeczną, uczą kształtowania własnej opinii oraz rozróżniania emocji własnych i innych.
Co czytać dzieciom? Z okazji Dnia Mamy warto poczytać z dziećmi pozycje, które poruszają temat matczynej miłości: „Mama Mu czyta” J. Wieslander, „Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie” R.D. Reguera, „Kocham Cię” E. Lescoat. Te i inne książki możecie Państwo znaleźć w naszej bibliotece i czytać w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Jednak przewodnią książką tego święta od lat jest pozycja „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej. Była ona również bohaterką spotkań czytelniczych „Czytajek z naszej bajki” organizowanych przez bibliotekę w Centrum Kultury Scena To Dziwna.
Pomysły na obchody Dnia Mamy możecie Państwo znaleźć pod linkami:

https://eduzabawy.com/materialy-tematyczne-do-druku/maj/dzien-matki/laurki-i-kartki/?fbclid=IwAR30uEekEaLt-g7fT4Ax3vpj533ovSQSbuOBoSIiNMzU8-b586DkjuNAVSQ

https://www.eprzedszkolaki.pl/okolicznosciowo/dzien-matki?fbclid=IwAR17_gY-Vzmox4aAvtdbvQdQHWK8NDDkyNsXQIEsy2FwkeOsuApMiyTxPvU

https://pl.padlet.com/ilona750/1ykuuhi99dfmfkf0?fbclid=IwAR2piD6TS3wADcz_b1QbIwjHrVe4KCeO9BBhei88WEH40BY25Zfe6u4Lw6c

 

 

Inne wpisy z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” znajdziecie Państwo tutaj:

18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – zapraszamy do zabawy

Majówka biało—czerwona

Całe Gniezno Czyta Dzieciom wirtualnie

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content