VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem: Czytające Rodziny i Wspaniali Nauczyciele

Nasz biblioteczny piknik (pamiętajcie – sobota 22 czerwca od godz. 11:00 w Parku Trzech Kultur) ma w nazwie słowo 📚📚📚„czytelniczy” 📚📚📚i ta nazwa zobowiązuje.

Staramy się, by większość atrakcji piknikowych orbitowała wokół książki i czytania: od przewodniego motywu czytelniczego – w tym roku jest to Akademia Pana Kleksa, po spotkania autorskie, warsztaty, strefę czytania na leżakach i wreszcie na czytelniczych honorach kończąc. Co roku bowiem staramy się docenić proczytelnicze postawy naszej gnieźnieńskiej społeczności. Kierujemy podziękowania dla Naszych Czytelników – Dyplomy dla Czytających Rodzin oraz wyróżniamy Wspaniałych Nauczycieli – szkolnych, przedszkolnych i bibliotekarzy szkolnych – za wspieranie inicjatyw czytelniczych i aktywną współpracę z naszą biblioteką.

Tak będzie i w tym roku – grono Czytających Rodzin i Wspaniałych Nauczycieli znowu się powiększy. Bo bakcyl czytania zaraża kolejne osoby, grupy i rodziny. Dzięki wspólnemu wysiłkowi w górę idą nie tylko czytelnicze statystyki, ale też satysfakcja z pracy u podstaw, wypełniania bibliotecznej misji.

VI Piknik Czytelniczy z Panem Kleksem jest realizowany w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2024 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.