119051432_2633693623626532_5465022139168878475_n

Poradnik opiekuna seniora

Dziś w naszym cyklu “Biblioteka dla seniora”  trochę inne spojrzenie na temat seniorów i starości.
To, że się starzejemy nie tylko indywidualnie, ale też jako społeczeństwo jest faktem niezaprzeczalnym. Lawinowo wzrasta zapotrzebowanie na opiekunów dla seniorów. W Polsce brakuje osób, które zajmują się tym tematem profesjonalnie. Oznacza to, że coraz więcej z nas będzie musiało wziąć na siebie ciężar opieki nad osobą starszą lub w inny sposób zetknie się z tym problemem – w rodzinie lub w sąsiedztwie.
Taka opieka to ciężka praca, obciążająca zarówno fizycznie, jak i psychicznie, często prowadzi do wypalenia, a nawet – w wyniku przewlekłego stresu – do różnych zaburzeń.
Dużym problemem jest też brak wiedzy opiekunów na temat tego, jak dobrze zorganizować sobie pracę oraz zmian, jakie zachodzą w organizmie, psychice i zachowaniu osób starszych- zwłaszcza tych z demencją.
Biblioteka posiada w swych zbiorach wspaniałą pozycję pt. „Poradnik opiekuna seniora. Pogoda na starość” pod redakcją Krzysztofa Owczarzaka i Magdaleny Łazarewicz. Znajdziemy tam odpowiedzi na najczęściej nurtujące pytania w sprawowaniu opieki i radzeniu sobie z wynikającymi z tego tytułu problemami. Zaletą poradnika jest czytelna forma, szerokie spektrum zagadnień, możliwość korzystania z poszczególnych rozdziałów, bez zagłębiania się w całość.
Zachęcamy do skorzystania z praktycznych wskazówek zawartych w poradniku. Jest to lektura dla wszystkich, którzy zmagają się z trudami opieki nad seniorem.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content