Kopernik (2)

Podróż do gwiazd z Mikołajem Kopernikiem

    W jaki sposób opowiedzieć dzieciom i młodzieży o postaci, która żyła 500 lat temu? Czy ktoś z tak odległych lat może być interesującą osobą dla współczesnych młodych ludzi?

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych, nauczania początkowego i nastolatków udowodniły, że Mikołaj Kopernik może być idolem. Obalił kilka mitów, dowiódł swoich racji, a do tego zasłynął na całym świecie. Przede wszystkim miał odwagę bronić swoich przekonań.

Rok 2023 jest doskonałą okazją ku temu aby przybliżyć postać genialnego astronoma. Data powiązana jest z  rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Kopernika.

Warsztaty, gry, konkursy prowadzone przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej zostały oparte na książkach z literatury popularnonaukowej i na eksperymentach naukowych.

Na warsztaty organizowane w ramach  projektu „Rozczytana Koalicja” pod auspicjami akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zapraszamy przez cały rok kalendarzowy.

Projekt „Rozczytana Koalicja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content