Niezwykła moc zwykłego czytania – Irena Koźmińska, prezes Fundacji Cała Polska czyta dzieciom w Gnieźnie!

Niezwykła moc zwykłego czytania – wczoraj poczuliśmy tę moc ze zwielokrotnioną siłą. A to dzięki wykładowi Pierwszej Damy Czytelnictwa w Polsce – prezes Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Ministrowie się zmieniają, a Irena Koźmińska od dekad niestrudzenie zabiega o to, by czytanie, książka i literatura dziecięca miała należne – centralne – miejsce w wychowaniu dzieci.

Kolejne pokolenia wychowywały się na akcjach Fundacji – któź nie zna hasła: „Czytaj dziecku  dwadzieścia minut dziennie, codziennie”. Ta praca u podstaw jest coraz ważniejsza, bo – jak brzmiał zresztą tytuł wykładu „Czytanie dzieciom (jest) ważne jak nigdy dotąd”. Stąd zrozumiałe, że Dom Sąsiedzki pod Sówką zapełni się do ostatniego miejsca pedagogami i bibliotekarzami. Była to bardzo rzadka okazja poznać i posłuchać na żywo prezes Ireny Koźmińskiej. Wykład okazał się skoncentrowaną pigułka wiedzy i doświadczenia, ale też ogromnej pasji, bo pomimo lat działalności, widać że upowszechnianie czytania dzieciom jest misją Ireny Koźmińskiej. Pożytki płynące z czytania dzieciom są niebagatelne i nie do przecenienia, o czym bez wyjątku przekonali się wszyscy słuchacze wykładu.

Wykład odbył się w ramach w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2024” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.