116121261_1437980679726701_2014451482962416861_n

Literacki fyrtel w sieci: spotkanie z Pawłem J. Bąkowskim

Zapraszamy na drugą wizytę na naszym “Literackim fyrtlu w sieci”.
W środę 12 sierpnia o godz. 18.30 w Czytelni Biblioteki Głównej pojawi się Paweł J. Bąkowski – artysta i człowiek wielu talentów, z czego spora część lokuje się właśnie w obszarze „słowo/tekst”. Spotkanie będzie można śledzić na bibliotecznym profilu FB do czego gorąco zachęcamy.
Paweł Bąkowski debiutował na Slamie Poetyckim im. Franciszka Rabelais w Gnieźnie. Następnie wziął udział w kilku turniejach na festiwalach literackich, zwyciężając między innymi podczas Poznania Poetów, Miasta Poezji w Lublinie czy Majowego Buumu Literackiego w Toruniu. Swoje wiersze publikował m.in. w „Odrze” czy na łamach „Krytyki Politycznej”. Organizator slamów poetyckich i wydarzeń literackich. Prowadzi warsztaty z pisania i występów scenicznych. Występował w duecie Destruenci deklamując swoje teksty oraz tworząc elektroniczne podkłady. Obecnie jako Szegetz koncertuje w Polsce oraz nagrywa rapowy album „Przedświt EP”.
Mamy plan pytać Pawła o różne rzeczy – może i o to, jaki był najgorszy tekst (literacki), jaki przeczytał.
Rozmowę poprowadzi Izabela Budzyńska.

„Literacki Fyrtel w sieci” powstał w ramach projektu „Biblioteka – filia w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
Projekt „Biblioteka – filia w sieci” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content